Varmt välkommen att mejla oss på:
Rosa Lemurian Seed kristaller är ovanliga och ganska sällsynta, de kommer från och hittas i Brasilien mellan Corinto och Diamantia.
De har en underbar vibration, som är något alldeles extra. Även de som inte är så känsliga för kristall energier kan uppleva dem.
Endast ett fåtal av alla lemurian kristaller är rosa. De har en balanserade energi, dämpar stress. Lemurian Seed kristaller, har starka helande energier och anses vara följeslagare kristaller. Deras energi fungerar både kron- och hjärtchakran, vilket hjälper dig att "se" tydligare.
Hjälper dig att arbeta mot dina personliga mål och inte bara med de känslomässiga och andliga kropparna, utan ofta också de fysiska. Ger mental klarhet, hjälper dig att hitta mönster och att se sanningar som ligger under ytan. öppnar ditt sinne. Lemurian kristaller är perfekta under meditation och healing sessioner.
Bakom Andekvarts AB står vi dvs, Catharina och Thomas Andersson. Vi har endast webshop och ingen fysisk butik.
Vi arbetar och bor utanför Uppsala, efter att vi tidigare varit i andra branscher har vi nu uppnått en dröm att kunna arbeta hemifrån, och med något vi båda gillar.
Jag (Catharina) har länge varit intresserad och arbetat med stenar i olika former. Jag älskar att leta efter nya stenar och kunna ta hem dem till er.
Vi är noggranna med att köpa in stenar där arbetsförhållanden är bra, för arbetarna som gräver fram kristallerna. Rättvisa löner, mm. inga barnarbeten.
Vi har idag många leverantörer runt hela världen för att kunna få fram stenar och kristaller i hög kvalitet.
När vi inte arbetar i våra webshoppar passar vi på att delta på flertalet mässor i Sverige, titta gärna på vårt kalender om vi besöker just din ort.