Varmt välkommen att mejla oss på:
[email protected]andekvarts.se
Aqua aura kvarts, doppas i Guld och behandlas sedan i en tryck kammare för att få sin permanenta färg. Det är en svår process, och endast i norra USA lyckas man med denna teknik i sin helhet.
Aqua aura arbetar med halschakrat, och tar fram din inre sanning. Den kan användas på både tredje ögats och kron chakrat. Den ökar din intuition och höjer dina andliga energier.
Aqua aura fungerar mycket bra vid healing behandlingar speciellt sådan på distans. Använd dess lugnande och fridfulla vibrationer för att rena och reparera hål i auran.
Aqua aura rengör och energisätter samtliga chakran,
Mycket bra att använda när du har mycket omkring dig och för att skydda dig mot negativitet, använd kristallen för att ladda upp andra kristaller och höja dess energier.
Håll gärna i aqua aura när du mediterar så höjs dina energier till en högre frekvens.
Bakom Andekvarts AB står vi dvs, Catharina och Thomas Andersson. Vi har endast webshop och ingen fysisk butik.
Vi arbetar och bor utanför Uppsala, efter att vi tidigare varit i andra branscher har vi nu uppnått en dröm att kunna arbeta hemifrån, och med något vi båda gillar.
Jag (Catharina) har länge varit intresserad och arbetat med stenar i olika former. Jag älskar att leta efter nya stenar och kunna ta hem dem till er.
Vi är noggranna med att köpa in stenar där arbetsförhållanden är bra, för arbetarna som gräver fram kristallerna. Rättvisa löner, mm. inga barnarbeten.
Vi har idag många leverantörer runt hela världen för att kunna få fram stenar och kristaller i hög kvalitet.
När vi inte arbetar i våra webshoppar passar vi på att delta på flertalet mässor i Sverige, titta gärna på vårt kalender om vi besöker just din ort.